197
70379

BYRÅ.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
BYRÅ.

Mellaneuropa 1700/1800-tal. Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av spräcklig svart marmor. Rak form, rundade hörn. Tre lådor. Bredd 130, djup 65, höjd 91 cm.

Senare beslag, torksprickor, ställvis skador.