Mellaneuropa 1700/1800-tal. Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av spräcklig svart marmor. Rak form, rundade hörn. Tre lådor. Bredd 130, djup 65, höjd 91 cm.
Senare beslag, torksprickor, ställvis skador.
×
Log in
Could not log in