492
70919

BYRÅ.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
17 500 SEK
BYRÅ.

Senbarock. Fanerad med valnöt. Beslag av mässing. Svängd sarg, raka sidor. Tre lådor och skrivskiva. Bredd 109, djup 60, höjd 79 cm.

Fanerskador, beslag från rokokotid, troligen ursprungligen med lambrekängbeslag.