607
71115

BORDSPENDYL.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
BORDSPENDYL.

Senempire. Patinerad och förgylld brons. Man med bikupa. Försilvrad urtavla. Höjd 45 cm. Pendel medföljer.

Sockel med bristningar.

Proveniens

Urmakare Ingvar Månson, Malmö