607
71115

BORDSPENDYL.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
BORDSPENDYL.

Senempire. Patinerad och förgylld brons. Man med bikupa. Försilvrad urtavla. Höjd 45 cm. Pendel medföljer.

Sockel med bristningar.

Alkuperä - Provenienssi

Urmakare Ingvar Månson, Malmö