607
71115

BORDSPENDYL.

8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Hammer price
12 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
BORDSPENDYL.

Senempire. Patinerad och förgylld brons. Man med bikupa. Försilvrad urtavla. Höjd 45 cm. Pendel medföljer.

Sockel med bristningar.

Provenance

Urmakare Ingvar Månson, Malmö