Senempire. Patinerad och förgylld brons. Man med bikupa. Försilvrad urtavla. Höjd 45 cm. Pendel medföljer.
Sockel med bristningar.
Alkuperä - Provenienssi
Urmakare Ingvar Månson, Malmö
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui