615
71161

BÄGARE,

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
8 200 SEK
BÄGARE,

silver. Erik Lemon, Uppsala 1785. Delvis förgylld. Konande på kälad fot med svängda godroner. Svisselerad dekor av växtrankor. Höjd 23 cm.

Sliten förgyllning, smärre bristningar och bucklor.