616
71163

BÄGARE,

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
1 400 SEK
BÄGARE,

silver. Carl Fahlberg, Uppsala 1766. Delvis förgylld. Konande på rund räfflad fot. Svisselerad dekor av växtranka. Vågband och stansad lambrequin. På livet initialer. Höjd 10 cm.

Bucklor, sliten förgyllning.