silver. Carl Fahlberg, Uppsala 1766. Delvis förgylld. Konande på rund räfflad fot. Svisselerad dekor av växtranka. Vågband och stansad lambrequin. På livet initialer. Höjd 10 cm.
Bucklor, sliten förgyllning.
×
Log in
Could not log in