1139
103009

POKALGLAS med LOCK, England 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
264 - 439 EUR
280 - 466 USD
Klubbat pris
1 500 SEK

Äggformade på kvadratisk fot och med toppigt lock. Slipad dekor av bladrankor och fasetter. Höjd 29 cm.

Krönande lockknopp med nagg samt insides- och fotnagg.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

229. Axel Einar Hjorth, stolar, fyra stycken, ”Lovö”, Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK