1139
103009

POKALGLAS med LOCK, England 1800-tal.

3 000 - 5 000 SEK
262 - 436 EUR
274 - 456 USD
Hammer price
1 500 SEK

Äggformade på kvadratisk fot och med toppigt lock. Slipad dekor av bladrankor och fasetter. Höjd 29 cm.

Krönande lockknopp med nagg samt insides- och fotnagg.