863
83647

SOFFA OCH FÅTÖLJ, G. A Berg, Stockholm 1930-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
800 SEK

Svängda sidor, beige stoppad klädsel, svartlackerade ben. Soffans längd 215 cm.

Senare klädsel. (2)

Tilläggslista

Tilläggsinformation: Originalkvitto daterat 22 december 1936 medföljer.

Proveniens

Gösta Werner.

Originalkvitto daterat 22 december 1936 medföljer.