348
118583

SPELBORD. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Fanerat med alm, björk och ek. Rektangulärt med rundade hörn. Svängda ben. Profilerad sarg. Dubbla ljusbrickor. Inläggningar av spelplan och stjärnor. Längd 112, bredd 58, höjd 77 cm.

Skador.