764
101033

MATTA. Old Isfahan. 365x254 cm.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blad- och palmettslingor. Terrakottafärgad huvudbård med boteh-, palmett- och granatäppelranka.

Något ställvis hårdare slitage, fläckar, smärre trampveck, obet. malskador och lagningar. Kortsidorna något avkortade.