1514
218534

MÄRTHASKOLAN, klänning, 1960-tal

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris
800 SEK
Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 74

Gräddvit ärmlös 60-talsmodell. Fodrad med beiget siden. Dragkedja i ryggen. Etikettmärkt "HKH Hertiginnans av Västerbotten Hovleverantör Märthaskolan boutique STOCKHOLM". Bystvidd 90 cm, midjevidd 74 cm, rygglängd 101 cm.

Obetydligt slitage samt obetydliga fläckar