155
221433

BÄGARE, silver. Erik Ernander, Uppsala 1793

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund fot. Graverad bladdekor samt stansad lambrequin. Höjd 19,5 cm.

Graverade initialer. Små bucklor.