170
221555

KÄPPAR, 4 st, 1900-tal.

Utropspris
2 000 SEK
177 EUR
185 USD
Klubbat pris
1 600 SEK
KÄPPAR, 4 st, 1900-tal.

Spatserkäpp med krycka klädd med hajskinn (88 cm), s.k. Scrimshawkäpp, gjord av hajkotor (Panama 86 cm), damkäpp av malacka med krycka av elfenben, Frankrike (95 cm) samt käpp, Kina, med snidad elfenbensplatta (89 cm).

Kryckorna med elfenben och hajskinn med skador (sprickor).