172
221562

KÄPP, malacka och knopp av guld, stmplr A.Ekholm, Stockholm 1784-1801.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
190 - 237 EUR
217 - 271 USD
Klubbat pris
3 200 SEK

Fasetterad knopp med kantbård samt graverade initialer D F under grevlig krona. Doppsko av horn. (88 cm).

Slitage.

Proveniens

Greve David Fredrik Frölich (1788-1862).