173
221404

DÖRRPAR, Burma, 1900-talets första hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris

Rikt snidad dekor av gudom stående på häst, med välsignande handgest sk mudra.
H 187, b 46 vardera.

Sprickor. Slitage. Skador.