321
224428

KAFFESERVISDELAR, 24 st, flintgods, Rörstand och Gustavsberg, 1800-tal.

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
95 - 142 EUR
109 - 163 USD
Klubbat pris
900 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Dekor av folkdräktsklädda figurer i landskap bla efter CG Forsells planchverk. Bestående av 9 koppar med fat, 12 assietter(diam 17cm), sockerskål, gräddkanna samt kaffekanna (höjd 24 cm.

Krackelyrer och missfärgningar.