335
224888

STOLAR, ett par, Charles och Ray Eames, 1960-tal.

Utropspris
3 000 SEK
262 EUR
274 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Grå glasfibersits på kromade ben.

Slitage. Smärre repor.

Proveniens

Enligt uppgift inköpta på Nordiska Galleriet på 1960-talet.