525
227049

Anton Melbye

(Danmark, 1818-1875)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Anton Melbye
(Danmark, 1818-1875)

Fartyg i månsken

Signerad Anton Melbye och daterad 1852. Uppfodrad duk 29 x 43,5 cm.

Ytsmuts, tunn krackelyr.