94
218406

BORDSPENDYL. Frankrike 1830/40-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
468 - 561 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgylld brons. Försilvrad urtavla. Urhus i form av klippa på rikt dekorerat postament. Krönande figurgrupp av kärlekspar. Höjd 54 cm, längd 33 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Försilvring med slitage.