472
331018

HERMÈS, handväska "Kelly 32".

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
HERMÈS, handväska "Kelly 32".

Brunt kalvskinn med bruna stickningar. Rundade sömmar utåt, "retourné". Tre fack invändigt. Spänne i guldfärgad metall märkt "HERMÈS-PARIS". Fyra tellikor under. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE", artisanstämplad "TT ", incirklat "E". 32 x 23 x 12 cm. Nyckel finns.

Lås saknas. Smärre repor. Ett fack med sprucken söm.