GALLERFAT

Kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 28 cm.

Konditionsrapport

Slitage, tillverkningsdefekter, mistor, bränningssprickor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L26

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

+46-73-940 08 18
alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    550
    56 EUR
    67 USD

    Budhistorik (3 bud)
    2 1 jan 20:55550SEK
    1A 1 jan 20:55500SEK
    12017-12-29 06:55300SEK