PARTI MINIATYRER

10 st, Kina, 1600-tal- 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått. Höjd 2,5- 10 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Flertalet nagg. Krackelyr. Ett lock fastlimmat. Celadon urna med sprickor.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V8

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    5 009
    509 EUR
    625 USD

    Budhistorik (26 bud)
    5A10 jan 23:125009SEK
    710 jan 23:124911SEK
    5A10 jan 17:134711SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes