Heliga Nikolaj.
Ikon, tempera på pannå.
Risa, försilvrad och förgylld mässing.
Storlek 27x21 cm.
Kristus Allsmäktige-Pantokrator.
Ikon tempera på pannå.
Risa, mässing.
Ikonen storlekar 23x17 cm och 22x18 cm.
Omfattande slitage och skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.