URNOR med lock, 2 st, porslin, Kanton, Kina, sent 1800-tal.

Dekor av famille verte. Locken krönta av fohund. Höjd 31 cm.

Ett lock med lagningar. Fyllningar av igensatta borrhål.

Utropspris
2 000 SEK