GOLVVAS

Porslin. Kina, Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av lejonhundar på moln lekandes med boll, höjd ca 43,2 cm.

Konditionsrapport

Slitage, mistor, smärre bränningssprickor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 002
    202 EUR
    253 USD

    Budhistorik (6 bud)
    414 feb 15:082002SEK
    3A14 feb 15:081959SEK
    314 feb 11:541901SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes