PRISMAFLASKOR MED LOCK

Tenn, 2 st, Tyskland, 1700/1800-tal.

Hexagonala med lock, Senare gravyr, den ena med datering 1802. Höjd 13 och 23 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Bucklor. Senare gravyr.

Placering
Gamla Borgåvägen 231

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 100
    110 EUR
    139 USD

    Budhistorik (8 bud)
    212 feb 08:181100SEK
    612 feb 06:471000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    211 feb 20:35900SEK