LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Westerås Metallfabrik, 1800-talets andra hälft.

Runda fotplattor. Balusterformade skaft. Märkta WMF N48 undertill. Höjd ca 23 cm.

Bruksskick. En ljusmanschett saknas.

Utropspris
1 500 SEK