SNUSDOSA, silver, N I Hagman, Sundsvall, otydligt daterad troligen 1822.

Med dekor av monogram C J XIV samt växtrankor. Längd 9 cm. Vikt 40 g.

Bucklor. Slitage.

Utropspris
1 500 SEK