BORDSPENDYL, brons, alabaster och emalj, 1800-talets slut.
Fåglar i försilvrad brons på grenar av förgylld brons. Urtavla med romerska siffror och emaljerad dekor. Framtill parställda emaljerade urnor. Höjd ca 33 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Nagg. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.