SKRIVBORD, sk Partners desk, Engelsk stil, omkring år 1900.

Fanerat med mahogny. Skiva klädd med präglat läder. Längd 160 cm, Bredd 96 cm, Höjd 76 cm.

Slitage. Skador. Torrsprickor. Lagningar. Delar saknas. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK