TALLRIKAR

4+1, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Fyra stycken djupa med dekor
av trädgårdsmotiv med fågel. En med dekor av trädgårdslandskap. Diameter 23 respektive ca 22,5 cm.

Konditionsrapport

Två med sprickor, en med krackelyr. Samtliga med tillverkningsdefekter. naggar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Rydén

Karin Rydén

karin.ryden@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 601
    161 EUR
    202 USD

    Budhistorik (7 bud)
    1A12 feb 13:471601SEK
    412 feb 13:471501SEK
    1A12 feb 13:061401SEK