Fyra stycken djupa med dekor
av trädgårdsmotiv med fågel. En med dekor av trädgårdslandskap. Diameter 23 respektive ca 22,5 cm.
Två med sprickor, en med krackelyr. Samtliga med tillverkningsdefekter. naggar.