SKRIVBORD, Peter Løvig Nielsen, Danmark. 1900-talets andra hälft.

Fanerad i teak. hylla samt lucka med barinredning. Front med 3 lådor. Motsatt sida med Längd 150 cm. Bredd 88 cm. Höjd 72 cm. Nyckel finns.

Fläckar. Märken. Slitage.

Utropspris
10 000 SEK