Gräddfärgad formgjuten plast. Rundade hörn, flask-/tidningsställ. Ca 50x50 cm, höjd 50 cm. Tillverkarens stämpel.
Repor. Slitage. Smärre färgskifningar, bleknade partier på nedre hyllplan.