BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, bord, "Supercirkel", för Piet Hein, Danmark.
Målad. Spännben av kromad metall. Märkt med etikett. Längd 130, bredd 130 och höjd 70 cm.
Slitage. Senare målning. Repor. Smärre färgbortfall.