FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, SERVIS, 34 delar, "Helmi", risporslin, signerade F.H.Kj. Arabia Finland.
4 st flata tallrikar ø 23 cm
5 st förrättstallrikar ø 19,5 cm
5 st brödassietter ø 15 cm
5 st djupa tallrikar ø 15 cm
serveringsfat ø 27 cm
serveringsskålar ø 16,5 resp 21 cm
12 espresso-/ mockakoppar med fat i originalförpackningar
Helhetsintrycket är mycket gott. Obefintligt slitage.