CARL MALMSTEN, matbord, "Ambassadör", Åfors Möbelfabrik, 1900-talets andra hälft.

Valnöt och ek. Två iläggskivor à 58 cm. Stämpelmärkt. Längd 155 cm, bredd 102 cm, höjd 74 cm.

Slitage och repor. Torra och något mörknade partier på skiva.

Utropspris
4 000 SEK