KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, sideboard, Nordiska kompaniet, Triva-serien, 1960-tal
Mahognyfaner. Rektangulär skiva med delvis upphöjd list. Utdragslådor i sarg. Nedtill med hyllplan. Beslag i mässing. Bredd 124, djup 50, höjd 77 cm Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken. Nyckel finns.