1038652

Kerstin Hörlin-Holmquist

(Sverige, 1925-1997)
Kerstin Hörlin-Holmquist
(Sverige, 1925-1997)

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, sideboard, Nordiska kompaniet, Triva-serien, 1960-tal

Mahognyfaner. Rektangulär skiva med delvis upphöjd list. Utdragslådor i sarg. Nedtill med hyllplan. Beslag i mässing. Bredd 124, djup 50, höjd 77 cm Nyckel finns.

Smärre slitage. Märken. Nyckel finns.

Utropspris
5 000 SEK