Oktagon form, famille rose-färger, förgyllningar. Bredd 23 cm.
Kantnagg och slitage längs kanterna. Sliten förgyllning. Glasyrskada i det ena brättet.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10