KRASCHAN SAMT ORDENSTECKEN, metall, emalj, Sankt Lazarusorden av Jerusalem, Svenska grenen. Toye, Kenning & Spencer, London. Sent 1900-tal.

Förgylld metall, emaljdekor i grönt och vitt med texten: "Atavis et Armis"(förfäder och vapen). I originaletuier.

Slitage, emaljskada på kraschanen.

Utropspris
2 000 SEK