PATRICIA URQUIOLA, fåtölj, "Lowseat", Moroso, Italien. 2000-tal.
Helstoppad med röd ylleklädsel. Ben i rostfritt stål. Sitthöjd 37 cm.
Obetydligt ytslitage. Smärre fläckar.