Stomme av lackerad metall. Skiva av teak. Stolar med rygg och sits av mahognyfaner. Bordets längd 120, bredd 50, höjd 74 cm. Sitthöjd ca 45 cm.
Slitage. Fanerskador. Fläckar. Repor. Märken. Anlupen metall.