LILLEMOR MANNERHEIM, VAS och FAT, 2 delar, porslin, "Narciss", Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets mitt.
Dekor i blått. Vasens höjd 34 cm. Skålens längd 28 cm.
Obetydliga bottenringsnagg.