LILLEMOR MANNERHEIM, VAS och FAT, 2 delar, porslin, "Narciss", Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets mitt.
Dekor i blått. Vasens höjd 34 cm. Skålens längd 28 cm.
Obetydliga bottenringsnagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10