KOPPARSTICK, 5 st ur Erik Dahlbergs 'Svecia antiqua et hodierna', 4 blad 1700-tal, 1 18/1900-tal.

Helsingör - Helsingborg 5 mars 1658, plåtmått ca 29,5 x 38 cm;
Landskrona - Malmö 7 & 9 mars 1658 , bild ca 29,5 x 37,5 cm;.
Kristianstad 20 mars 1660, bild ca 29 x 37,5 cm;.
Kung Karl över Storabält, 7 februari 1658, dagmått ca 39,5 x 45 cm..
Wrangelska palatset, bild ca 26,5 x 33,5 cm, 18-/1900-tal.

Sedvanliga veck. Slitage. 3 blad lösa i passepartouterna.

Utropspris
2 000 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46