BORDSPENDYL

Japy Frères, Louis XVI-stil, Frankrike, omkring år 1900.

Vit emaljerad urtavla, fodral av förgylld brons och vit marmor. Urverket signerat. Bredd 30, djup 12, höjd 43 cm. Pendel och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Smärre slitage, fötterna något lösa. Ej funktionstestad.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V30

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    13 500
    1 295 EUR
    1 507 USD

    Budhistorik (72 bud)
    10A18 jul 20:2213500SEK
    418 jul 20:2213000SEK
    10A18 jul 20:2012000SEK