BERTIL FRIDHAGEN, sybord, Bodafors, 1900-talets tredje kvartal.
Teakfanerad skiva och bricka. Underrede i betsad bok. Korg i flätad rotting. Två fällbara klaffar. Spår av märkning. Längd 30+60+30 cm, bredd 60 cm, höjd 51 cm.
Bruksslitage med enstaka repor och fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.